Celem spotkania jest wymiana – w gronie znanych i cenionych ekspertów i praktyków, jak również przedstawicieli urzędów centralnych, instytutów badawczych i technicznych uczelni wyższych, przedstawicieli czołowych spółek branżowych - informacji, doświadczeń i poglądów dotyczących:
- Kierunków reformy gazownictwa w strategii UE i legislacji polskiej w tym m.in. REPowerEU; wpływ nowych uwarunkowań na rolę gazu ziemnego w transformacji; stan prac legislacyjnych dotyczących FF55 oraz Pakiet Gazowy; zastąpienia dostaw z Rosji innymi źródłami dostaw; nowe regulacje unijne tzw. kryzysowe w tym m.in. magazynowa ws. redukcji zużycia gazu, redukcji zużycia energii; stan prac legislacyjnych dotyczących regulacji krajowych w tym m.in.: OZE, biometan, wodór oraz wpływ regulacji unijnych na politykę klimatyczną.
- Przyszłości dla multienergetyki w tym m.in. miks energetyczny, megatrendy w energetyce, ślad węglowy, światowe trendy w transformacji energetycznej, innowacje w sektorze rafineryjnym, infrastruktura przesyłowa i wpływ wodoru na materiały i urządzenia.
- Wieloaspektowych działań gazownictwa w nowych warunkach gospodarczych w tym m.in. gazy odnawialne jako remedium na kryzys energetyczny; gospodarka nisko- i zeroemisyjna w optyce branży gazowniczej oraz realizacja „zazieleniania” gazownictwa w projektach firm z branży.
Portal CNG-LNG.pl objął Sympozjum "Gazownictwo w dobie zmian" patronatem medialnym.